Na een lange zomervakantie is het weer tijd voor een bericht over ontwikkelingen in onze wijk. Deze nieuwsflits gaat over:
– De brug bij de jachthaven,
– Aandacht voor veiligheid,
– Vrijwilligerswerk
Groot onderhoud aan de Jachthavenbrug.
De brug bij de jachthaven krijgt deze winter groot onderhoud. Daardoor is de brug, in tegenstelling tot eerdere berichten, vanaf 24 november volledig afgesloten voor al het verkeer. Dit geldt dus ook voor voetgangers en fietsers. Volgens de huidige planning duurt de afsluiting tot begin april 2026. Tijdens de werkzaamheden is de haven, inclusief het havenkantoor, alleen bereikbaar via het Galjoen.
Het brugdek wordt gerenoveerd en het mechaniek en de bediening van de brug worden volledig vernieuwd. Na de werkzaamheden kunnen havengebruikers de brug via hun mobiele telefoon bedienen. Daarnaast komt er een uitgebreid detectiesysteem rondom de doorvaart voor extra veiligheid.
Om weggebruikers tijdig te informeren over een stremming in de doorgaande route, worden matrixborden geplaatst bij de kruising Galjoen/Brigantijn en op de Staalweg. Deze borden geven aan wanneer de brug openstaat voor de scheepvaart, zodat fietsers en voetgangers direct de route door de wijk kunnen nemen.
Let op: Door de afsluiting zal er deze winter meer fietsverkeer door de wijk rijden.
Veiligheid.
Met de donkere dagen in aantocht is het verstandig om de verlichting rondom je woning te controleren, vooral bij paden en toegangsdeuren. Goede verlichting helpt om ongewenste bezoekers af te schrikken.
De politie meldt dat het inbrekersgilde weer actief is en gebruikmaakt van de duisternis.
Geef buren daarom een seintje bij (langdurige) afwezigheid, zodat zij extra kunnen opletten.
Vrijwilligerswerk.
Op 17 november vond in buurthuis De Mozaïek een bijeenkomst plaats waar wethouder Relus Breeuwsma in gesprek ging met vrijwilligers uit Alphen Noord. Er is uitgebreid gesproken over de samenwerking met de gemeente, onder andere over de communicatie rondom werkzaamheden in de wijk en de afhandeling van meldingen in de openbare ruimte.
Ook bleek dat veel vrijwilligers elkaar niet kennen, terwijl samenwerking juist kan zorgen voor meer ondersteuning en betere afstemming met de gemeente.
Voor onze wijk zoeken we bewoners die willen meedenken over veiligheid, groen, speelvoorzieningen of andere activiteiten. Aanmelden kan via bpschepenbuurt@gmail.com. We hopen op voldoende reacties, bijvoorbeeld uit de straat- en appgroepen in de buurt, zodat we samen onze wijk leefbaar en gezellig houden.
Alex en Cornelis